Od 1988 roku zajmujemy się czyszczeniem dywanów i wykładzin. Przez ten czas opracowaliśmy autorski proces prania, który pozwala nam skutecznie usuwać plamy i zabrudzenia oraz zapewnić najwyższy komfort obsługi Klienta.

System komputerowy

Pierwszym krokiem jest wprowadzenie klienta do naszego systemu komputerowego, poprzez dodanie informacji o danych osobowych, niezbędnych do realizacji usługi zgodnie z polityką RODO. Zbierane przez nas dane nie są udostępniane osobom trzecim. Każdy klient otrzymuje swój unikalny numer, który pozwoli na zidentyfikowanie jego dywanów. Po wykonaniu usługi na wyraźną prośbę Klienta usuwamy jego dane z systemu. Następnie przystępujemy do oznakowania dywanu numerem Klienta.

Dokumentacja fotograficzna

Przed rozpoczęciem procesu prania przygotowujemy dokumentację fotograficzną dywanu. Wykonujemy zdjęcie numeru dywanu i 3 zdjęcia, pokazujące dywan. W przypadku zaobserwowanych plam lub uszkodzeń wykonujemy dodatkowe zdjęcia. Dzięki temu w razie ewentualnej reklamacji możemy sprawdzić stan dywanu przed wykonaniem usługi.

Trzepanie i odkurzanie

Każdy dywan jest dokładnie trzepany przed czyszczeniem. Jednym z elementów naszego parku maszynowego jest trzepaczka. Wykorzystanie urządzenia pozwala na dokładne pozbycie się kurzu i pyłu, który został wdeptany w dywan.

Po wytrzepaniu każdy dywan jest dodatkowo odkurzany.

Pranie dywanu

W zależności od materiałów, z jakich wykonany jest dywan i rodzaju zabrudzenia przechodzimy do prania wodnego na wskroś lub prania ekstrakcyjnego. Nasz zespół piorący nie zmienił się od 15 lat, dzięki czemu mamy ogromne doświadczenie w skutecznym usuwaniu plam i zabrudzeń. Ostatnim etapem właściwego procesu prania jest płukanie i wirowanie dywanu.

Każdy dywan jest wkładany do wirówki, dzięki czemu możemy szybko pozbyć się wody i zahamować ewentualne pojawienie się pleśni w wewnętrznych warstwach dywanu.

Suszenie i ozonowanie

Dywany są przenoszone do jednej z trzech suszarni, gdzie monitorujemy ich schnięcie. Korzystamy z urządzeń i aplikacji Smart, które pozwalają nam na kontrolowanie stanu dywanów i zmiany parametrów w suszarni. Wykorzystujemy zasoby naszego parku maszynowego, do którego należy między innymi 7 osuszaczy.

Od 2015 roku dodaliśmy do naszej oferty ozonowanie dywanów jako stały element procesu czyszczenia. Dbamy o to, żeby każdy Klient był zadowolony z wykonanej przez nas usługi.

Czysty i wysuszony dywan jest poddany dokładnym oględzinom i ułożeniu włosa (runa), a w przypadku niezadowalającego nas efektu przechodzi powtórny proces czyszczenia.

Dywan gotowy do odbioru

Gotowe do odbioru dywany oznaczamy w systemie komputerowym, który codziennie wysyła wiadomość SMS do Klientów, które tego dnia są przygotowane do wydania.

Ostatnim etapem usługi jest odbiór dywanów z naszej siedziby przez Klienta lub odwiezienie dywanów przez nas pod wskazany adres. Szczegółowe informacje o obszarach objętych usługami transportowymi znajdują się na stronie O nas.

Podwykonawca dla pralni i punktów usługowych

Obsługujemy pralnie i punkty usługowe na terenie Warszawy, Starych Babic, Pruszkowa, Raszyna i Łodzi.

W przypadku prania dywanów przyjętych w zewnętrznym punkcie, każdy dywan jest oznaczony przygotowaną przez nas metką z unikalnym numerem i kodem kreskowym. Podczas odbierania przez nas dywanów z punktu skanujemy kody przyjętych dywanów i weryfikujemy ich zgodność z przygotowaną w punkcie specyfikacją.

Wyczyszczone i wysuszone dywany są pakowane według specyfikacji i odwożone do odpowiednich punktów. W przypadku, gdy na dywanie zostały plamy lub inne zabrudzenia, informacja o tym jest przekazywana do punktu.

Przy odbiorze dywanów pracownik punktu weryfikuje numery odwiezionych dywanów ze specyfikacją. Nasz pracownik zabiera kolejne dywany, które zostaną odwiezione po tygodniu.

Więcej informacji na temat współpracy znajdą Państwo na stronie Współpraca B2B.